Skjern Bank Arena bliver sandsynligvis fyldt til bristepunktet onsdag aften. Foto: Steffen Bloch
Sæsonens tilskuerrekord ser ud til at blive slået onsdag aften, men der er fortsat pladser til salg.
Af Kenneth Thygesen
Denne sæsons tilskuerrekord i Skjern Bank Arean på 2.225 tilskuere bliver formentlig slået, når Skjern i morgen møder Ribe-Esbjerg HH.
Ifølge Skjern Håndbolds salgskonsulent Anette Skyttegaard er der stor rift om billetterne. Der er fortsat ståpladser til salg, men der således kun 10 siddepladser tilbage fordelt i arenaen.
Der er mange forskellige arrangementer i gang inden kampen med blandt andet over 400 spisende gæster i vestjyskBANK-lounge og 150 gæster til Håndboldspisning.
Køb derfor din billet med det samme, og fra Skjern Håndbolds side skal der lyde en opfordring til at komme i god tid - af hensyn til parkeringsmuligheder.